sobota, 1 sierpnia 2015

Ogórki na zupę w słoikach.





Jeśli chociaż trochę podoba Ci się mój blog to możesz postawić mi kawę  ( wesprzeć ) tutaj : buycoffee.to  Dzięki Twojemu wsparciu będę mógł tworzyć jeszcze lepsze treści dla Ciebie. Z góry dziękuję !

 

Składniki :
2 kg świeżych ogórków
kilka ząbków czosnku
3 łyżki soli

 Poniżej znajdziesz linki afiliacyjne. Jeśli skorzystasz z któregoś z niżej polecanych produktów ja dostanę prowizję , którą przeznaczę na rozwój mojego bloga, dzięki temu będę mógł tworzyć lepsze treści dla Ciebie. 

 Tutaj znajdziesz produkty finansowe, dzięki którym odłożysz pieniądze na lepszy sprzęt do Twojej kuchni. Przeszukaj oferty i zamów online : konta oszczędnościowe Sprawdź także tutaj : konta oszczędnościowe dla Ciebie 

 Kup nowy sprzęt AGD do swojej kuchni w atrakcyjnych cenach : https://www.ceneo.pl/Sprzet_AGD#cid=3802&crid=789864&pid=3068 

 Tutaj kupisz produkty takie jak : wyposażenie kuchni, sprzątanie domu, meble, oświetlenie i wiele innych bez wychodzenia z domu : https://www.ceneo.pl/Delikatesy#cid=3802&crid=789865&pid=3068

 
Sposób wykonania :
 Ogórki dokładnie opłucz pod bieżącą wodą. Zetrzyj na tarce o dużych oczkach. Wsyp do dużego garnka lub miski, wymieszaj z solą. Zostaw na 1 dzień, aby puściły sok. Następnie napełnij ogórkami małe słoiczki ( takie, aby słoiczek wystarczył na zupę ), lekko ugnieć łyżką. Do każdego słoiczka włóż po jednym obranym ząbku czosnku. Słoiki szczelnie zamknij i pasteryzuj przez 10 minut. Przechowuj w ciemnym i chłodnym miejscu, nie dłużej niż jeden rok. W zimie gdy chcesz ugotować zupę ogórkową wystarczy odkręcić jeden słoiczek i wsypać jego zawartość do zupy.

              

 Życzę smacznego !

środa, 29 lipca 2015

Fasolka szparagowa z pieczarkami do obiadu.





Jeśli chociaż trochę podoba Ci się mój blog to możesz postawić mi kawę  ( wesprzeć ) tutaj : buycoffee.to  Dzięki Twojemu wsparciu będę mógł tworzyć jeszcze lepsze treści dla Ciebie. Z góry dziękuję !

 
Składniki :
50 dkg żółtej fasolki szparagowej
25 dkg pieczarek
1 duża cebula
2 łyżki posiekanej natki pietruszki
sól
pieprz mielony
olej do smażenia

 Poniżej znajdziesz linki afiliacyjne. Jeśli skorzystasz z któregoś z niżej polecanych produktów ja dostanę prowizję , którą przeznaczę na rozwój mojego bloga, dzięki temu będę mógł tworzyć lepsze treści dla Ciebie. 

 Tutaj znajdziesz produkty finansowe, dzięki którym odłożysz pieniądze na lepszy sprzęt do Twojej kuchni. Przeszukaj oferty i zamów online : konta oszczędnościowe Sprawdź także tutaj : konta oszczędnościowe dla Ciebie 

 Kup nowy sprzęt AGD do swojej kuchni w atrakcyjnych cenach : https://www.ceneo.pl/Sprzet_AGD#cid=3802&crid=789864&pid=3068 

 Tutaj kupisz produkty takie jak : wyposażenie kuchni, sprzątanie domu, meble, oświetlenie i wiele innych bez wychodzenia z domu : https://www.ceneo.pl/Delikatesy#cid=3802&crid=789865&pid=3068

 
Sposób wykonania :
 Fasolkę umyj, odetnij końce, ugotuj do miękkości w osolonej wodzie. Ugotowaną fasolkę odcedź, trochę przestudź i pokrój na mniejsze kawałki. Grzyby oczyść, umyj i posiekaj na cienkie plasterki. Cebulę obierz, pokrój w cienkie plastry. Zrumień na rozgrzanym oleju. Następnie wsyp pokrojone pieczarki, dopraw do smaku solą i pieprzem i smaż, aż pieczarki ''stracą wodę''. Na koniec dodaj pokrojoną natkę pietruszki oraz ugotowaną fasolkę , wszystko razem wymieszaj i podgrzej przez chwilę. Sałatkę podawaj na ciepło do drugiego dania lub jako samodzielny posiłek. Smakuje wybornie. :-)
               

 Życzę smacznego !

niedziela, 26 lipca 2015

Leczo z młodych patisonów.





Jeśli chociaż trochę podoba Ci się mój blog to możesz postawić mi kawę  ( wesprzeć ) tutaj : buycoffee.to  Dzięki Twojemu wsparciu będę mógł tworzyć jeszcze lepsze treści dla Ciebie. Z góry dziękuję !


 Dzisiaj zrobiłem na kolację leczo z młodych patisonów z kiełbaską i pomidorkami. Smakowało wybornie. 
 Pod tym linkiem młode patisony znajdziesz przepis na to właśnie leczo. Polecam ! :-)

 Poniżej znajdziesz linki afiliacyjne. Jeśli skorzystasz z któregoś z niżej polecanych produktów ja dostanę prowizję , którą przeznaczę na rozwój mojego bloga, dzięki temu będę mógł tworzyć lepsze treści dla Ciebie. 

 Tutaj znajdziesz produkty finansowe, dzięki którym odłożysz pieniądze na lepszy sprzęt do Twojej kuchni. Przeszukaj oferty i zamów online : konta oszczędnościowe Sprawdź także tutaj : konta oszczędnościowe dla Ciebie 

 Kup nowy sprzęt AGD do swojej kuchni w atrakcyjnych cenach : https://www.ceneo.pl/Sprzet_AGD#cid=3802&crid=789864&pid=3068 

 Tutaj kupisz produkty takie jak : wyposażenie kuchni, sprzątanie domu, meble, oświetlenie i wiele innych bez wychodzenia z domu : https://www.ceneo.pl/Delikatesy#cid=3802&crid=789865&pid=3068

        

 Życzę smacznego !

Ogórki konserwowe z curry.





Jeśli chociaż trochę podoba Ci się mój blog to możesz postawić mi kawę  ( wesprzeć ) tutaj : buycoffee.to  Dzięki Twojemu wsparciu będę mógł tworzyć jeszcze lepsze treści dla Ciebie. Z góry dziękuję !

 

Składniki :
około 2,5 kg małych ogórków   
Na każdy słoik 0.9 l : 
1 plaster cebuli
1 plasterek obranego korzenia imbiru
kilka ziaren kolorowego pieprzu
1 łyżeczka gorczycy
4-5 ziaren ziela angielskiego 
szczypta mielonego pierzu ziołowego
Zalewa :
3 szklanki wody ( najlepiej źródlanej )
1 szklanka octu 10 %
1,5 szklanki cukru
1 łyżka soli
opakowanie curry ( 15-20 g )

 Poniżej znajdziesz linki afiliacyjne. Jeśli skorzystasz z któregoś z niżej polecanych produktów ja dostanę prowizję , którą przeznaczę na rozwój mojego bloga, dzięki temu będę mógł tworzyć lepsze treści dla Ciebie. 

 Tutaj znajdziesz produkty finansowe, dzięki którym odłożysz pieniądze na lepszy sprzęt do Twojej kuchni. Przeszukaj oferty i zamów online : konta oszczędnościowe Sprawdź także tutaj : konta oszczędnościowe dla Ciebie 

 Kup nowy sprzęt AGD do swojej kuchni w atrakcyjnych cenach : https://www.ceneo.pl/Sprzet_AGD#cid=3802&crid=789864&pid=3068 

 Tutaj kupisz produkty takie jak : wyposażenie kuchni, sprzątanie domu, meble, oświetlenie i wiele innych bez wychodzenia z domu : https://www.ceneo.pl/Delikatesy#cid=3802&crid=789865&pid=3068

 
Sposób wykonania :
 Ogórki dokładnie opłucz, przekrój na połówki lub ćwiartki ( gdy są bardzo małe mogą być całe ). Do słoików wsyp zioła podane w przepisie. Poukładaj ciasno ogórki w przygotowanych słojach. Składniki na zalewę połącz razem , zagotuj. lekko przestudzoną zalewą napełnij słoiki z ogórkami, szczelnie zamknij wieczkami. Pasteryzuj około 5-10 minut od momentu zagotowania się wody. Przechowuj w ciemnym, chłodnym miejscu nie dłużej niż 1 rok. Warto od czasu do czasu zrobić kilka słoików ogórków według nowego przepisu. :-)

               

 Życzę smacznego !


piątek, 24 lipca 2015

Jak gotować lub smażyć ryby, aby nie straciły witaminy B1.





Jeśli chociaż trochę podoba Ci się mój blog to możesz postawić mi kawę  ( wesprzeć ) tutaj : buycoffee.to  Dzięki Twojemu wsparciu będę mógł tworzyć jeszcze lepsze treści dla Ciebie. Z góry dziękuję !


 Przygotowywane przez nas ryby będą smaczniejsze i nie stracą witaminy B1, jeżeli będziemy ją gotować lub smażyć krótko, a raz przyrządzoną nie będziemy odgrzewać. Warto pamiętać o tym podczas przygotowywania potraw z rybami. 

 Poniżej znajdziesz linki afiliacyjne. Jeśli skorzystasz z któregoś z niżej polecanych produktów ja dostanę prowizję , którą przeznaczę na rozwój mojego bloga, dzięki temu będę mógł tworzyć lepsze treści dla Ciebie. 

 Tutaj znajdziesz produkty finansowe, dzięki którym odłożysz pieniądze na lepszy sprzęt do Twojej kuchni. Przeszukaj oferty i zamów online : konta oszczędnościowe Sprawdź także tutaj : konta oszczędnościowe dla Ciebie 

 Kup nowy sprzęt AGD do swojej kuchni w atrakcyjnych cenach : https://www.ceneo.pl/Sprzet_AGD#cid=3802&crid=789864&pid=3068 

 Tutaj kupisz produkty takie jak : wyposażenie kuchni, sprzątanie domu, meble, oświetlenie i wiele innych bez wychodzenia z domu : https://www.ceneo.pl/Delikatesy#cid=3802&crid=789865&pid=3068

             

 Gorąco pozdrawiam !

czwartek, 23 lipca 2015

Letnia sałatka z młodymi ziemniakami.



Jeśli chociaż trochę podoba Ci się mój blog to możesz postawić mi kawę  ( wesprzeć ) tutaj : buycoffee.to  Dzięki Twojemu wsparciu będę mógł tworzyć jeszcze lepsze treści dla Ciebie. Z góry dziękuję !

 

Składniki :
około 10 średnich młodych ziemniaków
2-4 jajka
6-7 rzodkiewek
1 ogórek gruntowy
kilka listków sałaty
podwójna pierś z kurczaka
kilka gałązek koperku
przyprawa do kurczaka
olej do smażenia
sos :
1 łyżka musztardy
2-3 łyżki oliwy z oliwek
1 łyżeczka naturalnego miodu 

 Poniżej znajdziesz linki afiliacyjne. Jeśli skorzystasz z któregoś z niżej polecanych produktów ja dostanę prowizję , którą przeznaczę na rozwój mojego bloga, dzięki temu będę mógł tworzyć lepsze treści dla Ciebie. 

 Tutaj znajdziesz produkty finansowe, dzięki którym odłożysz pieniądze na lepszy sprzęt do Twojej kuchni. Przeszukaj oferty i zamów online : konta oszczędnościowe Sprawdź także tutaj : konta oszczędnościowe dla Ciebie 

 Kup nowy sprzęt AGD do swojej kuchni w atrakcyjnych cenach : https://www.ceneo.pl/Sprzet_AGD#cid=3802&crid=789864&pid=3068 

 Tutaj kupisz produkty takie jak : wyposażenie kuchni, sprzątanie domu, meble, oświetlenie i wiele innych bez wychodzenia z domu : https://www.ceneo.pl/Delikatesy#cid=3802&crid=789865&pid=3068

 
Sposób wykonania :
 Piersi z kurczaka umyć,osuszyć,pokroić w paski, przyprawić do smaku i usmażyć z obu stron. Jajka ugotuj na twardo, pokrój na ćwiartki. Ogórka obierz ze skórki, pokrój w cienkie plasterki. Rzodkiewkę także pokrój w cienkie plasterki. Liście sałatki dokładnie opłucz pod bieżącą wodą , porwij na małe kawałki. młode ziemniaki obierz, ugotuj, wystudź, a następnie pokrój na plastry lub kostkę i obsmaż na rozgrzanym tłuszczu. Koperek drobno posiekaj, oprósz nim usmażone ziemniaki, a następnie dodaj usmażone mięso z kurczaka. Składniki na sos wymieszaj razem i polej nim przysmażone ziemniaki z mięsem, wymieszaj. Całość zdejmij z ognia, trochę przestudź i dodaj wcześniej przygotowaną sałatkę z warzyw. Na koniec wszystko razem delikatnie wymieszaj. Najlepiej smakuje na ciepło, ale można podawać także na zimno. 
             

 Życzę smacznego !


wtorek, 21 lipca 2015

Koktajl z czerwonej porzeczki.





Jeśli chociaż trochę podoba Ci się mój blog to możesz postawić mi kawę  ( wesprzeć ) tutaj : buycoffee.to  Dzięki Twojemu wsparciu będę mógł tworzyć jeszcze lepsze treści dla Ciebie. Z góry dziękuję !

 

  Koktajl ten jest bardzo zdrowy, zawiera mnóstwo witamin. Warto go sobie zrobić od czasu do czasu. Trzeba korzystać ze skarbów natury, ona jest dla nas kopalnią zdrowia. My niestety nie doceniamy tego, wolimy jeść nie zdrowo, niszczymy w ten sposób samych siebie, objadając się niezdrowymi "przysmakami ".


Składniki :               na około 2 szklanki
20 dkg dojrzałych czerwonych porzeczek
1/2 banana
2 gruszki
1-2 łyżeczki miodu naturalnego

 Poniżej znajdziesz linki afiliacyjne. Jeśli skorzystasz z któregoś z niżej polecanych produktów ja dostanę prowizję , którą przeznaczę na rozwój mojego bloga, dzięki temu będę mógł tworzyć lepsze treści dla Ciebie. 

 Tutaj znajdziesz produkty finansowe, dzięki którym odłożysz pieniądze na lepszy sprzęt do Twojej kuchni. Przeszukaj oferty i zamów online : konta oszczędnościowe Sprawdź także tutaj : konta oszczędnościowe dla Ciebie 

 Kup nowy sprzęt AGD do swojej kuchni w atrakcyjnych cenach : https://www.ceneo.pl/Sprzet_AGD#cid=3802&crid=789864&pid=3068 

 Tutaj kupisz produkty takie jak : wyposażenie kuchni, sprzątanie domu, meble, oświetlenie i wiele innych bez wychodzenia z domu : https://www.ceneo.pl/Delikatesy#cid=3802&crid=789865&pid=3068

 
Sposób wykonania :
 Porzeczki i gruszki dokładnie umyj. Z gruszek usuń gniazda nasienne, pokrój miąższ w kostkę. Banana obierz ze skórki pokrój na cienkie plasterki. Zmiksuj wszystkie składniki razem na jednolitą papkę. Przelej do szklanek, możesz udekorować świeżymi porzeczkami. W upalne dni możesz go schłodzić w lodówce.

                

 Życzę dużo zdrowia !

niedziela, 19 lipca 2015

Przepis na wodę do kiszenia ogórków.





Jeśli chociaż trochę podoba Ci się mój blog to możesz postawić mi kawę  ( wesprzeć ) tutaj : buycoffee.to  Dzięki Twojemu wsparciu będę mógł tworzyć jeszcze lepsze treści dla Ciebie. Z góry dziękuję !

 

Składniki :
1 l wody ( najlepiej źródlanej )
1 łyżka soli ( najlepiej soli do przetworów, nie jodowanej )
Sposób wykonania :
 Wodę wlej do większego czystego garnka. Wsyp sól, wymieszaj, przykryj pokrywką ( szybciej się zagotuje pod przykryciem ) postaw na ogniu, zagotuj. Poczekaj, aż trochę przestygnie, zalej przygotowane do kiszenia ogórki, tak, aby wszystkie były pod wodą. Słoje szczelnie zamknij ( najlepiej nowymi nie używanymi wieczkami ) i odstaw do piwniczki lub spiżarni. 

 Poniżej znajdziesz linki afiliacyjne. Jeśli skorzystasz z któregoś z niżej polecanych produktów ja dostanę prowizję , którą przeznaczę na rozwój mojego bloga, dzięki temu będę mógł tworzyć lepsze treści dla Ciebie. 

 Tutaj znajdziesz produkty finansowe, dzięki którym odłożysz pieniądze na lepszy sprzęt do Twojej kuchni. Przeszukaj oferty i zamów online : konta oszczędnościowe Sprawdź także tutaj : konta oszczędnościowe dla Ciebie 

 Kup nowy sprzęt AGD do swojej kuchni w atrakcyjnych cenach : https://www.ceneo.pl/Sprzet_AGD#cid=3802&crid=789864&pid=3068 

 Tutaj kupisz produkty takie jak : wyposażenie kuchni, sprzątanie domu, meble, oświetlenie i wiele innych bez wychodzenia z domu : https://www.ceneo.pl/Delikatesy#cid=3802&crid=789865&pid=3068

 
 Gdy potrzeba nam większą ilość wody wystarczy pomnożyć składniki. :-)
                 

 Życzę smacznego !