środa, 25 marca 2020

Ziołowa nalewka przeciwwirusowa.
Składniki :
Przygotuj po 5 g suszonych ziół :
liścia podbiału
kwiatu czarnego bzu
korzenia lukrecji
korzenia arcydzięgielu
kwiatu lipy
owocu maliny
owocu głogu

owocu dzikiej róży
korzenia lubczyku
kwiatu słonecznika
ziela szanty
pączków sosny
10 g suszonych liści szałwii
1 l alkoholu 70 %
1 butelka ( 0,75 l ) czerwonego wytrawnego wina gronowego
100 g jasnego płynnego miodu   

Sposób wykonania :
 Wszystkie zioła wsyp do dużego czystego słoja, zalej alkoholem oraz winem, wymieszaj. Słój szczelnie zamknij i odstaw w ciemne miejsce o temperaturze pokojowej na 12 -14 dni. Od czasu do czasu wstrząśnij słojem, aby składniki się zmieszały. Po tym czasie przefiltruj przez lniane płótno lub gazę złożoną we czworo, dokładnie wyciśnij resztki płynu z ziół. Do otrzymanego nalewu dodaj miód, wymieszaj, aby się całkiem rozpuścił. Trunek rozlej do butelek najlepiej z ciemnego szkła. Butelki szczelnie zakorkuj i naklej na nie etykiety z opisem. Odstaw jeszcze na 10 dni.

                                      Stosowanie nalewki :
 Pij nalewkę 3 razy dziennie po 1 łyżce stołowej wymieszanej w 1/4 szklanki letniej przegotowanej wodzie.


                                     Właściwości nalewki :
 Nalewka ta aktywizuje siły obronne naszego organizmu, dlatego pomaga nam podczas infekcji wirusowych np. grypa itp. Ma ona też działanie wykrztuśne oraz łagodzi męczący kaszel.


                                                   Rada :
 Aby otrzymać 1 l alkoholu 70 % należy zmieszać 740 ml spirytusu 95 % z 290 ml wody.


 Pamiętaj , aby przed zastosowaniem tej czy innej nalewki leczniczej zasięgnąć porady lekarza prowadzącego. Dobrze jest też zasięgnąć informacji nawet od kilku lekarzy, nie każdy lekarz jest dobrze obeznany w tym czy innym temacie. Warto też poszperać w internecie w sprawdzonych źródłach. W ten sposób będziemy mieć większą wiedzę i prędzej pomożemy sobie nie szkodząc przy tym. 


 Pamiętaj : Nalewki i likiery nie służą do tego, aby się nimi upić.  Nalewki i likiery mają właściwości zdrowotne i lecznicze. Picie ich poprawia nam także nastrój i samopoczucie.
Przed podaniem nalewki lub likieru na stół możemy go przelać do ozdobnej karafki.
 Nalewka lub likier własnego wyrobu w ozdobnej butelce, to także doskonały pomysł na prezent dla naszych najbliższych !

 

 PAMIĘTAJ ! Nigdy nie siadaj za kierownicę po wypiciu alkoholu ! Bez względu na rodzaj alkoholu, jaki spożywamy, jest w nim obecna taka sama substancja, czyli C2H5OH. Tutaj możesz sprawdzić ile masz alkoholu w organizmie :  https://pijodpowiedzialnie.pl/kalkulator/

 W CIĄŻY NIE PIJĘ ALKOHOLU ! Nawet lampka czerwonego wina do obiadu może zaszkodzić Twojemu rozwijającemu się płodowi ! Twoje dziecko może odczuwać przez całe swoje życie konsekwencje Twojego wyboru. Czy warto więc poświęcić swoje dziecko dla kieliszka alkoholu ??? Tutaj dowiesz się więcej : https://pijodpowiedzialnie.pl/alkohol-a-ciaza/
 
               
         Na zdrowie !


     

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza