poniedziałek, 2 kwietnia 2018

Nalewka z liści czosnku niedźwiedziego ( oczyszcza organizm ).

Młode listki czosnku niedźwiedziego
 Zrobiło się trochę cieplej i pojawiły się już pierwsze listki czosnku niedźwiedziego. Warto wybrać się w pogodny dzień i nazbierać liści czosnku niedźwiedziego do naleweczki. Podczas zbieranie nie zadeptuj roślin, zbieraj tylko po 1-2 listki z jednej roślinki. Aby nie uszkodzić roślin obcinaj liście ostrymi nożyczkami, w ten sposób nie wyciągniesz roślin z gleby, będą mogły sobie dalej rosnąć i służyć nam przez następne lata.  Czosnek niedźwiedzi możemy uprawiać w domowych ogródkach, nie wymaga to dużego nakładu pracy, zachęcam więc do uprawy.


Składniki :
świeże liście czosnku niedźwiedziego
czysta wódka 40 %

Sposób wykonania :
 Liście czosnku niedźwiedziego opłucz, osusz, drobno posiekaj. Wrzuć do słoja, zalej wódką tak, aby wszystkie liście były przykryte alkoholem. Słój zamknij i odstaw w ciepłe miejsce na 14 dni. Co dzień lub dwa wstrząśnij słojem. Następnie przefiltruj całość przez gazę i rozlej do butelek, najlepiej z ciemnego szkła. Butelki zakorkuj i naklej na nie etykiety z opisem. Nalewka jest gotowa do picia.

                                            Zastosowanie naleweczki :
 Pij 4 razy dziennie po 10-15 kropli nalewki wymieszanej z niewielką ilością przegotowanej, wystudzonej wody.  Właściwości zdrowotne wynikają z obecności związków siarki (allina, allicyna), dzięki którym czosnek niedźwiedzi wykazuje działanie grzybobójcze, przeciwbakteryjne i przeciwpasożytnicze.  Udowodniono także że czosnek niedźwiedzi ma działanie przeciwpłytkowe, kardioprotekcyjne, a także przeciwnowotworowe. Pomaga także oczyszczać nasz organizm z szkodliwych związków. Nalewka czosnkowa wzmocni również Twój układ odpornościowy.


 Nie ma zastrzeżeń co do picia nalewki z czosnku niedźwiedziego, może ją pić każdy kto chce być zdrowszy i kto ceni sobie naturalne antybiotyki. Oczywiście nie podajemy jej dzieciom, bo zawiera alkohol.

                                                          Życzę zdrowia ! 


1 komentarz: