piątek, 17 lutego 2017

Nalewka miodowo - ziołowa ( doskonała na jesienno -zimowe chłody ). Nalewka ta ma ciekawy smak i aromat, ale co najważniejsze ma ona właściwości zdrowotne ! Doskonale nadaje się na zimowe wieczory, aby nas rozgrzać i wzmocnić nasz organizm w walce z infekcjami. Polecam. 


Składniki :
25 g suszonego korzenia lubczyku
25 g nasion kardamonu
5 g mielonego imbiru
5 g mielonego cynamonu
5 g suszonego tymianku
5 g suszonych liści pokrzywy
5 g suszonych kwiatów bzu czarnego
szczypta mielonej gałki muszkatołowej
200 g płynnego miodu wielokwiatowego
2 l czerwonego wytrawnego wina
100 ml spirytusu 95 %

Sposób wykonania :
 👉 Do dużego czystego, suchego słoja wsyp suszone zioła i przyprawy. Zalej winem zmieszanym ze spirytusem. Słój zakręć i odstaw na miesiąc. Co 2-3 dni wstrząśnij lekko słojem, aby składniki się zmieszały. Po tym czasie trunek przefiltruj przez gazę lub filtr. Dosłodź płynnym miodem, dokładnie wymieszaj. Jeśli miód jest zbyt gęsty możesz go rozpuścić w kąpieli wodnej, uważaj tylko, aby go nie ogrzać powyżej 45 C ! Gotową nalewkę rozlej do butelek zakorkuj. Na każdą butelkę naklej etykietę z nazwą nalewki i datą jej sporządzenia.    😋😋😋

 
 Pamiętaj : Nalewki i likiery nie służą do tego, aby się nimi upić.  Nalewki i likiery mają właściwości zdrowotne i lecznicze. Picie ich poprawia nam także nastrój i samopoczucie.
Przed podaniem nalewki lub likieru na stół możemy go przelać do ozdobnej karafki.
Nalewka lub likier własnego wyrobu w ozdobnej butelce, to także doskonały pomysł na prezent dla naszych najbliższych !                             Życzę dużo zdrowia !


 
 
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz