niedziela, 12 lutego 2017

Nalewka anyżowa ( Pomaga przy silnym kaszlu ).


Składniki :
20 g ziaren anyżu
0,5 l czystej wódki 40 %
miód

Sposób wykonania :
 Ziarna anyżu wsyp do czystego słoja, zalej 250 ml czystej wódki. Słój zamknij i odstaw na 2 tygodnie. Co kilka dni wstrząśnij słojem. Po tym czasie zlej alkohol, przelej do butelki, a ziarna anyżu zalej ponownie 250 ml czystej wódki. Odstaw na kolejne 2 tygodnie. Następnie połącz obie nalewki, dopraw do smaku płynnym miodem. Przefiltruj przez gazę. Rozlej do butelek, zakorkuj. Na butelki naklej etykiety z datą produkcji, nazwą nalewki i sposobem zażywania.

                                            Sposób stosowania :
 Pij po 15-20 kropli nalewki anyżowej 3 razy dziennie przy silnym kaszlu ( nalewka ta działa wykrztuśnie ), mieszając nalewkę z cukrem lub niedużą ilością letniej wody. Nalewka ta pomaga również w bólach brzucha i pobudza trawienie.


 Pamiętaj : Nalewki i likiery nie służą do tego, aby się nimi upić.  Nalewki i likiery mają właściwości zdrowotne i lecznicze. Picie ich poprawia nam także nastrój i samopoczucie.
Przed podaniem nalewki lub likieru na stół możemy go przelać do ozdobnej karafki.
Nalewka lub likier własnego wyrobu w ozdobnej butelce, to także doskonały pomysł na prezent dla naszych najbliższych !                             Życzę zdrowia !


   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz