niedziela, 11 grudnia 2016

Nalewka miodowa ( rozgrzewająca ).


  
 Nalewka ta doskonale rozgrzewa w chłodne zimowe wieczory, gdy za oknem jest zimno, szaro i ponuro. Dzięki zawartości miodu działa antyprzeziębieniowo. Pijemy po małym kieliszku lub dodajemy do nieco przestudzonej herbaty ( 45-50 C ), wtedy jej działanie rozgrzewające jest jeszcze mocniejsze. Oto przepis :


Składniki :
1/4 l płynnego miodu
( np. lipowego )
1/4 l spirytusu 96 %
2 goździki
1 szklanka wody
( najlepiej źródlanej ) 

Sposób wykonania :
 W rondelku zagotuj szklankę wody z goździkami. Przestudź, wyjmij goździki, wodę wlej do dużego, czystego słoja. Dodaj płynny miód, wymieszaj z wodą . Następnie wlej spirytus ponownie wymieszaj przez wstrząśnięcie słojem. Słój szczelnie zamknij i odstaw na 2 tygodnie w ciemne, chłodne miejsce. Co 2-3 dni wstrząśnij słojem, aby składniki się zmieszały. Po tym czasie nalewkę przefiltruj przez filtr lub gazę , rozlej do butelek, zakorkuj. Na butelki naklej etykiety z datą produkcji i opisem co zawierają i odstaw na co najmniej 3 miesiące, aby naleweczka dojrzała.

 
 Pamiętaj : Nalewki i likiery nie służą do tego, aby się nimi upić.  Nalewki i likiery mają właściwości zdrowotne i lecznicze. Picie ich poprawia nam także nastrój i samopoczucie.
Przed podaniem nalewki lub likieru na stół możemy go przelać do ozdobnej karafki.
Nalewka lub likier własnego wyrobu w ozdobnej butelce, to także doskonały pomysł na prezent dla naszych najbliższych !                              

                            Życzę zdrowia !


   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz