sobota, 5 listopada 2016

Zdrowotna nalewka imbirowa z limonką. Dzisiaj podam Wam przepis na zdrowotną naleweczkę  imbirową z limonką. Działa ona rozgrzewająco gdy zmarzniemy podczas chłodnych, mroźnych dni, oraz gdy jesteśmy przeziębieni. Dobrze jest ją wypić z gorącą herbatą i położyć się do łóżeczka. Oto przepis :

Składniki :
40 dkg korzenia imbiru
2 limonki
1 l spirytusu 95 %
50 dkg cukru
750 ml wody

Sposób wykonania :
 Korzeń imbiru obierz ( np. za pomocą łyżeczki do herbaty ), pokrój w cienkie plasterki, wsyp do dużego, czystego słoja. Limonki dokładnie wyszoruj pod bieżącą letnią wodą. Jedną limonkę obierz ze skórki. Obie limonki pokrój w cienkie plasterki i wrzuć do słoja z imbirem. Całość zalej spirytusem zmieszanym z 250 ml ( 1 szklanką ) przegotowanej i wystudzonej wody. Słój zamknij i odstaw na 2 miesiące. Co parę dni wstrząśnij słojem, aby składniki się zmieszały. Po upływie 2 miesięcy ugotuj syrop z cukru i 0,5 l wody, wystudź. Nalewkę przefiltruj np. przez gazę i wymieszaj z przestudzonym syropem. Rozlej do butelek, zakorkuj i odstaw na co najmniej miesiąc lub dwa. Im nalewka dłużej będzie leżakować, tym będzie lepsza, bardziej aromatyczna.

                                      Zastosowanie naleweczki :
  Nalewkę tę podawaj jako dodatek do herbaty na rozgrzewkę w chłodne, mroźne dni, oraz podczas przeziębień.

 Pamiętaj : Nalewki i likiery nie służą do tego, aby się nimi upić.  Nalewki i likiery mają właściwości zdrowotne i lecznicze. Picie ich poprawia nam także nastrój i samopoczucie.
Przed podaniem nalewki lub likieru na stół możemy go przelać do ozdobnej karafki.
Nalewka lub likier własnego wyrobu w ozdobnej butelce, to także doskonały pomysł na prezent dla naszych najbliższych !
                             Życzę zdrówka !     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz