wtorek, 22 listopada 2016

Nalewka imbirowo-cytrynowa doskonała na przeziębienie.
Składniki :
1 l czystej wódki 40 %
4 cytryny
40 dkg korzenia imbiru
20 dkg suszonych daktyli 
20 dkg cukru
3-4 łyżki naturalnego miodu
Sposób wykonania :
 Imbir obierz ( np. łyżeczką ), pokrój na cienkie plasterki, wrzuć do dużego, czystego słoja. Cytryny umyj pod bieżącą wodą szczoteczką, a następnie sparz wrzątkiem na sitku. Pokrój w cienkie plastry razem ze skórką i wrzuć do słoja z imbirem. Teraz do słoja dodaj suszone daktyle, cukier oraz miód. Wymieszaj poprzez kilkakrotne wstrząsanie słojem, słój zamknij i odstaw na 2-3 godziny, aby cukier się rozpuścił. Gdy cukier się już trochę rozpuści zalej składniki wódką , zamieszaj, słój szczelnie zamknij  i  odstaw w ciepłe miejsce na miesiąc. Pamiętaj, aby co kilka dni wstrząsnąć słojem, aby składniki się wymieszały. Po tym czasie przecedź nalewkę przez gęste sitko, a następnie przefiltruj przez gazę lub papierowe ręczniki kuchenne, aby nalewka była klarowna. Otrzymany płyn rozlej do butelek, szczelnie zakorkuj i odstaw jeszcze na 2-3 tygodnie. 

 Nalewkę pij po małym kieliszku gdy zaczyna dopadać Cię przeziębienie. Nalewka ta ma właściwości bakteriobójcze oraz zawiera dużo witaminy C. Polecam. Ja w tym roku zrobiłem ją sobie i jestem przygotowany do walki z przeziębieniami. :)

 Pamiętaj : Nalewki i likiery nie służą do tego, aby się nimi upić.  Nalewki i likiery mają właściwości zdrowotne i lecznicze. Picie ich poprawia nam także nastrój i samopoczucie.
Przed podaniem nalewki lub likieru na stół możemy go przelać do ozdobnej karafki.
Nalewka lub likier własnego wyrobu w ozdobnej butelce, to także doskonały pomysł na prezent dla naszych najbliższych !                              
                           Życzę dużo zdrowia !


  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz