czwartek, 10 listopada 2016

Likier mandarynkowy ( nie tylko dla pań ).


 Dziś podam Wam przepis na aromatyczną nalewkę mandarynkową. 

Składniki :
1 kg dojrzałych, słodkich mandarynek
1 l spirytusu 95 %
50 ml koniaku
50 dkg cukru
0,5 l wody
laska wanilii

Sposób wykonania :
 Mandarynki sparz wrzątkiem na sitku, osusz, po nakłuwaj kilka razy widelcem lub wykałaczką. Owoce włóż do słoja, zalej spirytusem, koniakiem, dodaj laskę wanilii. Słój zamknij i odstaw w chłodne miejsce na 7 dni. Codziennie wstrząśnij słojem. Po tym czasie zlej nalew np. do garnka. Z cukru i wody ugotuj syrop, a następnie powoli wlej nalew do jeszcze ciepłego, ale nie gorącego syropu, stale mieszając. Gdy likier całkiem ostygnie, przefiltruj go przez gazę lub filtr, a następnie rozlej do czystych butelek lub karafek, zakorkuj. Odstaw trunek na 6 miesięcy, aby nabrał właściwego smaku i aromatu. Likier ten jest doskonałym alkoholem dla Pań, ale nie tylko.
                                           Polecam !

 Pamiętaj : Nalewki i likiery nie służą do tego, aby się nimi upić.  Nalewki i likiery mają właściwości zdrowotne i lecznicze. Picie ich poprawia nam także nastrój i samopoczucie.
Przed podaniem nalewki lub likieru na stół możemy go przelać do ozdobnej karafki.
Nalewka lub likier własnego wyrobu w ozdobnej butelce, to także doskonały pomysł na prezent dla naszych najbliższych !                                Na zdrowie !


 

2 komentarze:

  1. czy mam zdjac skorke???

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie, skórki nie zdejmujemy, skórka sprawi , że nasza nalewka będzie miała piękny aromat. :)

    OdpowiedzUsuń