niedziela, 20 września 2015

Lecznicza nalewka z dziurawca na ból żołądka.  Poniżej znajdziesz przepis na ziołową nalewkę z dziurawca, jest ona pomocna podczas kłopotów z żołądkiem. Nalewka z dziurawca łagodzi depresje, bóle głowy, poprawia sen. Zażywamy ją 3 razy dziennie po 40-60 ( lub 1 łyżeczkę ) kropel rozpuszczonych w kieliszku wody. 


Składniki :
10 dkg suszonych ziół dziurawca
0,5 l spirytusu 70 % 
Sposób wykonania :
 Zioła utłuc trochę w moździerzu, wsyp do słoja lub butelki  z ciemnego szkła. Jeśli nie masz butelki z ciemnego szkła, możesz ją owinąć szarym papierem i skleć taśmą samoprzylepną. Zioła zalej alkoholem, naczynie szczelnie zamknij i odstaw w ciemne miejsce na 3 tygodnie. Po tym czasie nalewkę przefiltruj przez gazę lub filtr, przelej do butelki z ciemnego szkła, szczelnie zakorkuj. Na butelkę naklej etykietę z opisem i datą sporządzenia nalewki. Nalewka  jest gotowa do picia.

                                                          Zastosowanie :
 W przypadku bólu żołądka pij 3 razy dziennie po 50-60 kropel rozpuszczonych w letniej przegotowanej wodzie.

 Rada :  Aby otrzymać 0,5 l alkoholu 70 % należy zmieszać 370 ml spirytusu 95 % z 145 ml przegotowanej i ostudzonej wody.

 Pamiętaj : Nalewki i likiery nie służą do tego, aby się nimi upić.  Nalewki i likiery mają właściwości zdrowotne i lecznicze. Picie ich poprawia nam także nastrój i samopoczucie.
Przed podaniem nalewki lub likieru na stół możemy go przelać do ozdobnej karafki.
Nalewka lub likier własnego wyrobu w ozdobnej butelce, to także doskonały pomysł na prezent dla naszych najbliższych !

   

                        Życzę dużo zdrowia !
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz