niedziela, 30 sierpnia 2015

Zdrowotna nalewka z owoców aronii.  Sok z owoców aronii ma wiele właściwości zdrowotnych, między innymi obniża ciśnienie, pomaga chronić nasz organizm przed rakiem i miażdżycą. Owoce aronii pomagają naszemu organizmowi oczyścić się z toksyn. Zawarte w tych owocach substancje łagodzą skutki chemioterapii, a także szkodliwego promieniowania komputera. 
 Nalewka z aronii jest jedną z najcenniejszych nalewek ! Warto więc ją sobie zrobić. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele zdrowotnych właściwości mają te owoce ! 
 Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat zdrowotnych właściwości owoców aronii.

Składniki :
2 kg dojrzałych owoców aronii
0,5 kg cukru
0,5 l spirytusu 95 %
woda ( najlepiej źródlana )
Sposób wykonania :
 Aronię oczyść, opłucz, zalej owoce tak, aby wszystkie były pod wodą. Postaw na ogniu, zagotuj, aby owoce puściły sok. Gdy przestygną wlej owoce z sokiem do słoja, dodaj cukier, wymieszaj, aby się rozpuścił. Zalej spirytusem, słój szczelnie zamknij i odstaw na 24 godziny. Następnie przefiltruj nalewkę przez gazę lub filtr, rozlej do butelek, zakorkuj. Na butelki naklej etykiety z opisem i datą sporządzenia trunku i odstaw na 2 tygodnie, aby naleweczka dojrzała. Po tym czasie nalewka jest gotowa do picia. 

 Pamiętaj : Nalewki i likiery nie służą do tego, aby się nimi upić.  Nalewki i likiery mają właściwości zdrowotne i lecznicze. Picie ich poprawia nam także nastrój i samopoczucie.
Przed podaniem nalewki lub likieru na stół możemy go przelać do ozdobnej karafki.
Nalewka lub likier własnego wyrobu w ozdobnej butelce, to także doskonały pomysł na prezent dla naszych najbliższych !
 

    

                       Życzę dużo zdrowia !
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz