piątek, 13 marca 2015

Nalewka ze słodkich owoców pomarańcza.

Składniki :
8 dużych dojrzałych, słodkich pomarańczy
2 l czystej wódki
100 ml płynnego miodu wielokwiatowego
10 dkg cukru
Sposób wykonania :
 Pomarańcze dokładnie umyć szczoteczką , opłukać pod bieżącą wodą , sparzyć wrzątkiem, osuszyć. Obrać cieniutko, usunąć białą błonę. Oczyszczoną skórkę pokroić na kawałki, wsypać do większego słoja. Z obranych pomarańczy wycisnąć sok, usunąć pestki, wymieszać go z miodem, cukrem i wódką. Wlać do słoja, a słój szczelnie zamknąć. Odstawić na dwa tygodnie w zacienionym miejscu. Po tym czasie trunek przefiltrować przez gęstą gazę lub filtr do kawy, rozlać do czystych butelek, szczelnie zakorkować. Odstawić jeszcze na tydzień lub dwa w ciemne i chłodne miejsce. Po tym czasie nalewka jest gotowa do picia.
 Przechowujemy ją w ciemnym i chłodnym miejscu  ( np. piwnica, lodówka ).
 Doskonała, aromatyczna nalewka z owoców pomarańczy.
 Najlepiej jest użyć do tej nalewki pomarańczy pochodzących z Hiszpanii. Uważane one są za najbardziej aromatyczne, soczyste i słodkie.
 Nalewka ta jest zdrowa, ponieważ pomarańcze zawierają substancje , które chronią nasz organizm przed miażdżycą , wzmacniają odporność na wirusy, a także zmniejszają ryzyko zachorowania na niektóre choroby nowotworowe.


 Pamiętaj : Nalewki i likiery nie służą do tego, aby się nimi upić.  Nalewki i likiery mają właściwości zdrowotne i lecznicze. Picie ich poprawia nam także nastrój i samopoczucie.
Przed podaniem nalewki lub likieru na stół możemy go przelać do ozdobnej karafki.
Nalewka lub likier własnego wyrobu w ozdobnej butelce, to także doskonały pomysł na prezent dla naszych najbliższych !               
                    Życzę dużo zdrowia !     

1 komentarz:

  1. Świetna :), ale ze słodkich owoców POMARAŃCZY.
    Pomarańcza -rodz żeński

    OdpowiedzUsuń