piątek, 20 lutego 2015

Nalewka z owoców dzikiej róży na wzmocnienie organizmu i serca.

Składniki :
1 kg dojrzałych owoców dzikiej róży
0,5 l czystej wódki
0,25 l spirytusu
0,5 kg cukru
Sposób wykonania :
 Owoce dzikiej róży najlepiej zebrać po pierwszych przymrozkach, z dala od dróg i zakładów przemysłowych. jeśli zerwiemy owoce przed przymrozkami i są one bardzo twarde, to po usunięciu szypułek i pozostałości kwiatostanów, włóż je do zamrażalnika na 2 dni. Wtedy po rozmrożeniu zmiękną i lepiej puszczą sok. Rozmrożone owoce ułóż w dużym słoju warstwami na przemian z cukrem. Zamknij słój i odstaw na 2 tygodnie. Co 2-3 dni wstrząśnij słojem w celu wymieszania się składników i rozpuszczenia się cukru. Po upływie tego czasu wlej wódkę i spirytus do słoja, zakręć słój i odstaw na kolejne 2 tygodnie. Pamiętaj o wstrząsaniu słojem. następnie zlej alkohol, dokładnie przefiltruj, rozlej do czystych buteleczek, szczelnie zakorkuj i odstaw na 2 miesiące. Po 2 miesiącach nalewka jest gotowa do picia. 

 Zastosowanie : Aby wzmocnić organizm i serce, pij po kieliszku nalewki dziennie, najlepiej przed południem lub po obiedzie.

 Pamiętaj : Nalewki i likiery nie służą do tego, aby się nimi upić.  Nalewki i likiery mają właściwości zdrowotne i lecznicze. Picie ich poprawia nam także nastrój i samopoczucie.
Przed podaniem nalewki lub likieru na stół możemy go przelać do ozdobnej karafki.
Nalewka lub likier własnego wyrobu w ozdobnej butelce, to także doskonały pomysł na prezent dla naszych najbliższych !                              
                        Życzę dużo zdrowia !    

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz