piątek, 20 lutego 2015

Nalewka z aronii na poprawę krążenia.Składniki :
1,5 kg dojrzałych owoców aronii
0,5 kg cukru
630 ml spirytusu
400 ml wody
Sposób wykonania :
 Aronię obierz z szypułek, umyj, osusz i włóż do zamrażalnika na 2 dni. Po upływie tego czasu wyjmij owoce z zamrażalnika, rozmróź, wsyp do dużego słoja i zalej spirytusem wymieszanym z przegotowaną , ostudzoną wodą. Gdyby owoce aronii były zbyt twarde, możesz je lekko utłuc, aby lepiej puściły sok. Słój szczelnie zamknij i odstaw na miesiąc. Następnie zlej alkohol do drugiego słoja, szczelnie zamknij, a odcedzone owoce zasyp cukrem, wymieszaj i odstaw jeszcze na dwa tygodnie. Następnie odcedź syrop z owoców, połącz go z alkoholem z drugiego słoja. Rozlej do czystych buteleczek, szczelnie zakorkuj i odstaw na 6 miesięcy , aby nalewka dojrzała. 
 Zastosowanie : Pij po kieliszku dziennie rano lub po obiedzie, aby poprawić sobie krążenie, wzmocnić serce i naczynia krwionośne, obniżyć ciśnienie krwi.

 Pamiętaj : Nalewki i likiery nie służą do tego, aby się nimi upić.  Nalewki i likiery mają właściwości zdrowotne i lecznicze. Picie ich poprawia nam także nastrój i samopoczucie.
Przed podaniem nalewki lub likieru na stół możemy go przelać do ozdobnej karafki.
Nalewka lub likier własnego wyrobu w ozdobnej butelce, to także doskonały pomysł na prezent dla naszych najbliższych !                           Życzę dużo zdrowia ! 
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz