piątek, 17 października 2014

Jak napełnić solniczkę solą nie rozsypując ani grama soli.

 Na pewno nie raz podczas napełniania pustej solniczki solą dużo soli rozsypało nam się obok niej. Dzisiaj zdradzę Wam kilka sposobów jak zrobić, aby podczas napełniania solniczki nie rozsypać ani grama soli. 
 Sposób pierwszy i najpewniejszy to należy zaopatrzyć się w nieduży lejek, włożyć dzióbek lejka do szyjki solniczki nabrać dużą łyżką suchą sól i wsypać do lejka, a sól sama napełni naszą solniczkę. Gdyby sól zatkała nam dziubek lejka należy wówczas lekko potrząsnąć lejkiem lub uciąć np. piłką do metalu kawałek końcówki lejka, aby był szerszy. 
 Drugim sposobem jest zrobienie lejka z kawałka kwadratowego papieru. Zwijamy papier w tubkę, taką jaką zdobimy nasze ciasta, koniec tuby ucinamy nożyczkami, tak aby powstał dość duży otwór. Teraz węższą stronę tuby wkładamy do solniczki i łyżką wsypujemy sól do papierowej tubki. 
 Trzeci sposób jest taki : Należy położyć na suchym stole czystą kartkę papieru, wysypać na nią taką ilość soli jaką chcemy napełnić solniczkę , następnie zgiąć kartkę na pół, jeden koniec kartki wkładamy do szyjki solniczki, drugi podnosimy do góry stopniowo, tak aby sól powoli napełniała naszą solniczkę.
 W ten sam sposób możemy oczywiście napełniać nasze pojemniczki mielonym pieprzem, papryką czy także przyprawami. 
 Teraz na pewno szybko i bez rozsypywania napełnimy nasze przyprawniki !  :-)


                                                         

                                                     Pozdrawiam gorąco !  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz