piątek, 16 maja 2014

Jak pozbyć się ślimaków z działki lub ogrodu.
 Ślimaki w ogrodzie, czy działce z warzywami to prawdziwy problem, potrafią one zjeść nam wszystkie warzywa, gdy jest ich dużo, ja polecam dwa sposoby do walki z tymi szkodnikami. Jeśli ktoś ma swój skuteczny sposób może nim podzielić się w komentarzu. Gorąco zachęcam, pomagajmy sobie wzajemnie w walce z tą plagą.  :-)
Pierwszy sposób :
 Wlewamy do półlitrowego słoika do 2/3 wysokości piwa. Słoik zakopujemy w ziemi, tak aby wystawał z ziemi tylko około 1 cm. Ślimaki zwabione zapachem piwa wejdą do słoika i potopią się. Co kilka dni wlewamy nowe piwo.
Drugi sposób :
 Kupujemy w sklepie wapno w proszku. Posypujemy nim ślimaki, najlepiej rano lub wieczorem, wtedy najbardziej żerują. Wapno jest żrące i spala je po kilkunastu minutach ! 
Pamiętajmy tylko o tym że wapno musi być świeże, nie może być stare, ponieważ takie wapno straciło już swoje właściwości wypalające i nie będzie ono skuteczne, a posypane takim wapnem ślimaki nie zostaną uśmiercone.

 Jako zaporę przed ślimakami można rozsypać igły lub suche gałązki jodły, której ślimaki nie lubią. Skuteczna jest też 10 cm zapora z warstwy popiołu drzewnego. Można też użyć jako zaporę taśmę miedzianą o szerokości 2-3 cm, przez którą ślimaki nie powinny przejść. 

                                                      

                                                     Pozdrawiam !


2 komentarze:

  1. obydwa sposoby jednakowo okrutne, są środki odstraszające..Ślimak też czuje i cierpi :( Po tym poście straciłam zainteresowanie tym blogiem

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tym szkodnikom trzeba wypowiedzieć wojnę na śmierć i życie, bo inaczej zjedzą nam wszystko ! Pozdrawiam ! :-)

      Usuń